Urban spectacle happens
![](/media/projects/7ooy1vLg_cover.large.jpg)
Πληροφορίες
Κατηγορία
Εικόνες8
Προβολη:
Απεικονίσεις
![](/media/projects/13755600_image01.medium.jpg)
![](/media/projects/13755600_image02.medium.jpg)
![](/media/projects/13755600_image03.medium.jpg)
Σχέδια
![](/media/projects/plan_edit.medium.jpg)
![](/media/projects/13755600_section01_edit.medium.jpg)
![](/media/projects/13755600_section02_edit.medium.jpg)
![](/media/projects/13755600_section03_edit.medium.jpg)
![](/media/projects/13755600_section04_edit.medium.jpg)
Περιγραφη
* (urban spectacle happens)
Το πρόγραμμα αποτελεί θέαμα. Τα στοιχεία του προγράμματος οργανώνονται σε ζώνες. Οι ζώνες παρέχουν τις υποδομές για μια σειρά από γεγονότα. Η αλληλουχία των γεγονότων είναι ένα θεατρικό δρώμενο για την πόλη.
1. * (η αυλαία ανεβαίνει)
Νιώσε άνετα, βγάλε τα παπούτσια σου, πλύνε τα χέρια και τα πόδια σου, η τουαλέτα είναι δεξιά, φόρεσε τα άσπρα ρούχα που θα βρεις. Η πόλη αρχίζει να σε παρατηρεί.
2. * (το φως κατεβαίνει)
Τώρα σήκωσε το τραπέζι και τον πάγκο όσο το φαγητό ετοιμάζεται - θα βοηθήσει κανείς με τη σαλάτα; Πιάτα, μαχαιροπήρουνα, ποτήρια, χαρτοπετσέτες θα βρεις πίσω απ’ το τραπέζι.
3. * (το φως ανάβει)
Μπορείς τώρα να απολαύσεις το γεύμα σου, ενώ είσαι το απόλυτο θέαμα της πόλης. Βάλε κρασί από το δοχείο που είναι ενσωματωμένο στο τραπέζι χρησιμοποιώντας τους διανεμητές.
4. * (η αυλαία πέφτει)
Αν τελείωσες, θα βρεις οδοντογλυφίδες εκεί που βρήκες και τα υπόλοιπα, μπορείς να κάνεις και καφέ - θέλει κανείς άλλος;